İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon (Thermoliz) nedir?

Yüksek Frekans dalgaları ve yüksek ısı ile çok hızlı bir şekilde kıl kökünü yok etmektir. Uzmanlık ve el beceresi gerektirir. Yanlış yapılan uygulamalarda yanıklar ve çukurlar oluşabilir. Yanlış yapılan iğneli epilasyon uygulamaları yüzünden, iğneli epilasyonun iz bıraktığına dair yanlış düşünceler vardır. Düzgün, olması gerektiği gibi yapılan iğneli epilasyon uygulamaları asla kalıcı izler bırakmazlar.

Düzgün, olması gerektiği gibi yapılan iğneli epilasyon uygulaması ne demektir? Ne gerektirir?

 Uzmanlık: Neka Güzellik Salonu, yıllardır kendi bünyesinde yetiştirdiği ve uzmanlığından emin olduğu bir kadro ile Rengin Hanımın denetiminde çalışır.

 Teknolojik Epilasyon Aletleri: İğneli Epilasyonda alet kullanımı çok önemlidir. Eski aletlerde galvanik akım kıl köküne verilerek kimyasal reaksiyon oluşması ve kıl kökünü yok etmesi sağlanırdı. Bu çalışmaya elektroliz denirdi. Neka’da kullandığımız yeni aletlerde 27 megahertz hızındaki yüksek frekans dalgaları ve ısı etiki ile çok hızlı bir şekilde kıl kökleri yok edilmektedir. Isı yoğunluğu iğne ucundan kıl köküne yollanır. Böylece acı azalır ve cilt yüzeyinde kabuk oluşumu olmaz ve çok kalın kıllarda bile kabuk minimumda kalır. Bu çalışmaya thermoliz diyoruz.

 Epilasyon iğnesi seçimi: Her kılın kalınlığına uygun iğne boyu seçilmelidir. Neka’da beş değişik kalınlıkta, streril ve isole iğne kullanılır. Yüksek frekans dalgası sadece iğne ucundan geçer ve sadece kıl kökünü yakar. Dolayısı ile kabuk oluşumu minimumdadır. İnce kıllarda kabuk tutmaz. Özellikle yüz, kaş, dudak üstü uygulamalarında insanlar günlük yaşantılarına rahatlıkla devam edebilirler.

 

İğneli Epilasyon acı verir mi?

Kullandığımız son teknolojik aletler ve tüy gibi ince, izole ve steril iğneler sayesinde iğneli epilasyon uygulaması artık acısız ve kabuksuzdur.  Ancak kalın tüyler de yüksek frekans dalgaları arttırıldığı için işlem sırasında tahammül edilebilir ölçülerde bir acı duyulabilir ve küçücük kabukçuklar oluşabilir. Yüz bölgesinde bir haftada, vücutta ise onbeş gün gibi bir sürede cilt tamamen iyileşir.

 

İğneli Epilasyonda Kaş Çalışması

İğneli epilasyon uyulamasında en dikkatli çalışılması gereken bölge kaş bölgesidir. Hedef kaşı inceltmeden dağınıklığını toplayarak kaşı doğal hale getirmektir.  Göze yakın bir bölgede olması iğneli epilasyon uygulamasında sorun yaratmaz.

İletişim

Neka Güzellik Salonu, Türkiye'nin ilk güzellik salonu olup, 1945 yılından beri, üç nesildir estetik ve güzellik sektöründe deneyimli ve uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.

OSMANBEY

Rumeli Cad. İpek Apt. 70-1 Kat: 4 Osmanbey - Istanbul

Tel: 0212 230 13 20

GSM: 0536 694 53 21

BAKIRKÖY

Bakırköy Fişekhane Cad. Ataköy Palas Apt. Kat:4 Daire: 7 Bakırköy - Istanbul

GSM: 0 533 477 40 36

Tel: 0212 572 41 15