Hakkımızda

NESİLLER BOYU HİZMET

Neka Güzellik Salonu 1945 yılında Necla Korbaş tarafından Beyoğlu’nda kurulmuştur.

Dört nesildir hizmet veren Neka Güzellik Salonunun misyonu insanların cilt ve vücut güzelliğini son teknoloji aletler ve uzman kadrosu ile sağlayabilmektir.

Neka, tüm ürün ve hizmetlerinde kaliteyi hedeflemekte, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılama ve memnuniyetlerini sağlama tutkusundan güç almaktadır. 

NECLA KORBAŞ

Neka Güzellik Salonu 1945 yılında Necla Korbaş tarafından Beyoğlu’nda kurulmuştur.

Necla Korbaş, Üsküdar Amerikan Koleji’ni bitirdi. İngiltere’de tıp tahsili gördüğü sırada gittiği bir güzellik salonunda tüylerden tamamen kurtulunduğunu görmüş ve iğneli epilasyonu Türkiye’de uygulamak üzere harekete geçmiştir. Büyük mücadeleler sonucu 1945 yılında iğneli epilasyon uygulamasını Türkiye de ilk kez uygulamaya başlatmıştır.

Epilasyonda ilk kez çift el ve daha hızlı çalışma tekniği kendisi tarafından geliştirildi. Neka Güzellik Salonu daha sonra aynı eğitimi alan kız kardeşi Esin Pendar ile Taksim’de hizmetine devam etti.

 

ESİN PENDAR

Esin Pendar İstanbul Kız Lisesi’nden mezun olup İngiltere’de 1971 yılında elektrikli epilasyon eğitimini tamamladı. 1972 yılında Necla Korbaş ile beraber uzun yıllar Taksim’deki Neka Güzellik Salonunda hizmet verdi. Aynı yıllarda Bakırköy Şubesi’ni açtı.

Bakırköy Neka Güzellik Salonunda iğneli epilasyon çalışmaları devam etmektedir. 

RENGİN OZAN

1985 yılında İsviçre’de Esin Pendar’ın kızı Rengin Ozan tarafından Neka Güzellik Salonunun Osmanbey şubesi açıldı.

Rengin Ozan, 1987 yılında İsviçre’deki dünyanın en önemli uluslararası estetik – kozmetik komitesi olan Cidesco’da (Comité International D’Esthétique Et De Cosmétologie) yüksek öğrenimini tamamlayarak uzman estetisyen ünvanını kazandı.

Türkiye’ye dönerek 1945 yılından beri var olan Türkiye’nin ilk güzellik kuruluşunun başına geçti. İğneli epilasyon uygulamalarının hem uygulayıcısı hem de yöneticisi olmanın yanısıra Neka’da cilt ile ilgili çeşitli uygulamalar 2019 yılı itibarı ile kızı diyetisyen Esin Ozan ile birlikte lenf drenaj, selülit bakımı ve vücut şekillendirme birimini açtı.

 

ESİN OZAN

Lisans eğitimini Montreal Kanada’da Mcgill Üniversitesinde tamamladı. Eğitim esnasında stajlarını hem Kanada hem de Türkiye’de çeşitli hastaneler ve sağlık kliniklerinde tamamlayarak; akut ve kronik pek çok sağlık problemine uygun beslenme modelleri geliştirme tecrübesine sahip oldu.

Hem Ontaria Diyetisyenler Kurulu, hem Kanada Diyetisyenler Derneği üyesi olarak, beslenme bilimindeki yenilikleri; eğitimlere katılarak ve yeni yayınları takip ederek yakından incelemektedir.

2019 yılı itibarı ile Neka Güzellik Salonunda High Care Lenf Drenaj, Selülit balımı ve vücut şekillendirme bölümünün başında çalışmaktadır.

 

Neka Güzellik Salonu, Türkiye'nin ilk güzellik salonu olup, 1945 yılından beri, üç nesildir estetik ve güzellik sektöründe deneyimli ve uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.

İletişim

Neka Güzellik Salonu, Türkiye'nin ilk güzellik salonu olup, 1945 yılından beri, üç nesildir estetik ve güzellik sektöründe deneyimli ve uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.

OSMANBEY

Rumeli Cad. İpek Apt. 70-1 Kat: 4 Osmanbey - Istanbul

Tel: 0212 230 13 20

GSM: 0536 694 53 21

BAKIRKÖY

Bakırköy Fişekhane Cad. Ataköy Palas Apt. Kat:4 Daire: 7 Bakırköy - Istanbul

GSM: 0 533 477 40 36

Tel: 0212 572 41 15